Vi hör gärna av oss!

Behöver ditt företag hjälp med förändring, eller är du sugen på att jobba här?





    Webinar 19/4: Kundcentrerad digital marknadsföring

    Att stötta kunden i den tidiga delen av köpresan handlar om att vara närvarande, proaktiv och – inte minst – relevant. Det är en utmanande uppgift som kräver att vi lär känna vår kund, personaliserar vårt erbjudande och på ett koordinerat sätt kommunicerar ut det mot kunden via olika digitala kanaler.

     

    Men hur skapar vi en sammanhängande och relevant kundresa? Hur får vi en samsyn kring vem kunden är, i vilka kanaler kunden befinner sig och vilken typ av kommunikation som krävs? Och hur kan vi på ett strukturerat sätt bedriva en löpande digital kunddialog som hela tiden utgår från kundens behov? Lyssna på Addcents halvtimmes-lunch-webbinarium och få svaren ni behöver.

    Anmäl dig här

      Praktisk information

      Webbinaret riktar sig till dig som arbetar med digital försäljning, marknadsföring eller kommunikation – både B2B och B2C och oavsett bransch.

      Webbinaret är kostnadsfritt och du anmäler dig via formuläret.

      Datum & tid: Onsdag 19e april, klockan 12:00–12.30

      Välkommen!

      Innehåll

      12:00 – 12:30 | Innehåll